Add a touch of elegance to your entrance with this Lotus Design MDF Toran featuring beautifully engraved floral motifs and side hangings. The top panel is adorned ...
Read MoreAdd a touch of elegance to your entrance with this Lotus Design MDF Toran featuring beautifully engraved floral motifs and side hangings. The top panel is adorned ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 piece |
| Product Dimensions | 101.2L x 17.78W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Add a touch of elegance to your entrance with this Lotus Design MDF Toran featuring beautifully engraved floral motifs and side hangings. The top panel is adorned with intricate lotus and geometric patterns, making it a perfect décor piece for main doors, pooja rooms, and festive occasions.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 40 × 7 inch approx |
Thickness | 4 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | DIY MDF Crafts |
| Net Quantity | 1 piece |
| Weight | 400 g |
| Package Dimension | 55L x 25W x 10H cm |
| Product Dimensions | 101.2L x 17.78W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |