Bring divine blessings and artistic charm to your walls with this Lord Ganesha MDF Wall Hanging. Crafted from premium quality MDF, this panel showcases
Read MoreBring divine blessings and artistic charm to your walls with this Lord Ganesha MDF Wall Hanging. Crafted from premium quality MDF, this panel showcases
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| size | 8.5 × 5.5 inch |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 21.5L x 13.5W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Bring divine blessings and artistic charm to your walls with this Lord Ganesha MDF Wall Hanging. Crafted from premium quality MDF, this panel showcases detailed laser-cut design work within a traditional arch frame. Perfect for home temples, living rooms, offices, or as a thoughtful gift, it adds a spiritual yet aesthetic touch to any space.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 5.5 × 8.5 inch approx |
Thickness | 4 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| size | 8.5 × 5.5 inch |
| Common name | Painting |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 1000 g |
| Package Dimension | 29L x 19W x 9H cm |
| Product Dimensions | 21.5L x 13.5W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |