‘Lines and Curves – Pattern Writing’, this book aims to teach the child to hold a pencil correctly and develop his/her fine motor skills.
Carefully designed to help children develop the skills needed for writing, this book includes –
• Ag...
‘Lines and Curves – Pattern Writing’, this book aims to teach the child to hold a pencil correctly and develop his/her fine motor skills.
Carefully designed to help children develop the skills needed for writing, this book includes –
• Ag...
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Dreamland Publications |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 20.3L x 25.4W x 4.7H cm |
| Manufacturer or packer name | Dreamland Publications |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Dreamland Publications |
| Material | paper |
| Common name | Books & Stationery |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 120 g |
| Package Dimension | 28L x 0.5W x 28H cm |
| Product Dimensions | 20.3L x 25.4W x 4.7H cm |
| Manufacturer or packer name | Dreamland Publications |
| Manufacturer or packer address | J, 128, opposite H P Petrol Pump, Block J, Kirti Nagar, New Delhi, Delhi, 110015 |
| Manufacturing Date | As per product batch |
| ISBN | 9781730152283 |
| EAN | 9781730152283 |
| contact details consumer care | Dreamland Publications, [email protected] |