| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | black |
| Brand | Kusum Art |
| Size | 15x10x30 |
| Model | KAI29 |
| Net Quantity | 2 unit |
| Product Dimensions | 15L x 10W x 30H cm |
| Manufacturer or packer name | Kusum Art |
Vinayaka/ Ganesha Ji / Iron Table Decorative showpiece Tealight Candle Holder / Diya Holder / Loban Dhoop / Incense Burner / Ganesha Tea Light Candle Holder for Dewali Decoration, Diwali Gift,
Material : Iron
Type : Figurines
Net Quantity (N) : 1
Product Length : 6 Inch
Product Height : 12 Inch
Product Breadth : 3 Inch
This candle holder is not only a beautiful and functional piece of home decor, but it also makes an excellent gift. It is perfect for weddings, sangeet favors, return gifts, or any other occasion where you want to give.Multi color Decorative Divine Lord Ganesha Ganpati ji Metal Ganesh Diya/Candle The Spiritual Iron Ganesh T-Light Gift Candle Holder is a stunning piece of artwork that is perfect for adding a touch of spirituality to your home decor. This beautiful and intricate candle holder is crafted from high-quality iron and features a design that is inspired by the Hindu god Ganesha
Country of Origin : India
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | black |
| Material | iron |
| Brand | Kusum Art |
| Size | 15x10x30 |
| Special Features | other |
| Assembly Required | No |
| Model | KAI29 |
| Height | 30 Cm |
| Breadth | 10 Cm |
| Length | 15 Cm |
| Weight | 150 |
| Care Instructions | No |
| Colour Name | No |
| Common name | Showpiece |
| Net Quantity | 2 unit |
| Included items | No |
| Model number | PE-TEA HOLDER-BLACK-01 |
| Weight | 350 g |
| Package Dimension | 15L x 15W x 30H cm |
| Product Dimensions | 15L x 10W x 30H cm |
| Manufacturer or packer name | Kusum Art |
| Manufacturer or packer address | 19,Hanuman Nagar,Jodhpur |
| Manufacturing Date | 09/2025 |
| Instructions | No |
| Storage conditions | No |
| contact details consumer care | Kusum Art, [email protected] |
| Warranty | 5 Year |