These are traditional IndianKemp stone bangles, commonly used in classical dance forms likeBharatanatyam and
Read MoreThese are traditional IndianKemp stone bangles, commonly used in classical dance forms likeBharatanatyam and
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 2-6 |
| Colour | red orange |
| Brand | VIJAYAWADA - APMEPMA |
| Gender | female |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 10L x 8W x 10H cm |
| Manufacturer or packer name | APMEPMA VIjayawada |
These are traditional IndianKemp stone bangles, commonly used in classical dance forms likeBharatanatyam and Kuchipudi.
Product Overview
Typical Specifications
| Country of origin | India |
|---|---|
| Size | 2-6 |
| Colour | red orange |
| Plating | brass |
| Base Metal | brass |
| Brand | VIJAYAWADA - APMEPMA |
| Gender | female |
| Common name | BANGLES |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 80 g |
| Package Dimension | 12L x 10W x 12H cm |
| Product Dimensions | 10L x 8W x 10H cm |
| Manufacturer or packer name | APMEPMA VIjayawada |
| Manufacturer or packer address | Vijayawada Muncipal Corporation,UCD Section,New Building,2nd floor,Beside flower market |
| Manufacturing Date | 04/2026 |
| contact details consumer care | APMEPMA VIjayawada, [email protected] |