Fitment: 2-1 / 2flg, 6b, 5t, 5-1 / 2h
Designed to increase horsepower and acceleration
High air flow with excellent filtration
Clamp-on washable and reusable air filter
Pliable flanges absorb vibration and can be stretch...
Read MoreFitment: 2-1 / 2flg, 6b, 5t, 5-1 / 2h
Designed to increase horsepower and acceleration
High air flow with excellent filtration
Clamp-on washable and reusable air filter
Pliable flanges absorb vibration and can be stretch...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | K&N |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 17.4752L x 17.4752W x 20.0152H cm |
| Manufacturer or packer name | K&N Engineering, Inc. |
Fitment: 2-1 / 2flg, 6b, 5t, 5-1 / 2h
Designed to increase horsepower and acceleration
High air flow with excellent filtration
Clamp-on washable and reusable air filter
Pliable flanges absorb vibration and can be stretched up to 1.5 mm to fit in-between sizes
| Country of origin | India |
|---|---|
| color | Bike Air Filter-1 Pc |
| Brand | K&N |
| Common name | K&n Ru-4950 Universal Rubber Car Filter |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 600 g |
| Package Dimension | 17L x 17W x 20H cm |
| Product Dimensions | 17.4752L x 17.4752W x 20.0152H cm |
| Manufacturer or packer name | K&N Engineering, Inc. |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 2/2015 |
| UPC | 024844103307 |
| EAN | 0024844103307 |
| contact details consumer care | Methods Automotive Private Limited, [email protected] |