Fitment: 1-15/16flg, 3b, 2t, 3h - 150cc to 200cc
Designed to increase horsepower and acceleration
Hundreds of sizes and shapes for most applications
High air flow with excellent filtration. Inner Wire: No
Clamp-on washab...
Read MoreFitment: 1-15/16flg, 3b, 2t, 3h - 150cc to 200cc
Designed to increase horsepower and acceleration
Hundreds of sizes and shapes for most applications
High air flow with excellent filtration. Inner Wire: No
Clamp-on washab...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | K&N |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 11.7602L x 11.7602W x 10.795H cm |
| Manufacturer or packer name | K&N Engineering, Inc. |
Fitment: 1-15/16flg, 3b, 2t, 3h - 150cc to 200cc
Designed to increase horsepower and acceleration
Hundreds of sizes and shapes for most applications
High air flow with excellent filtration. Inner Wire: No
Clamp-on washable and reusable air filter
| Country of origin | India |
|---|---|
| color | Bike Air Filter-1 Pc |
| Brand | K&N |
| Common name | K&N RC-1060 Universal Clamp-On Air Filter |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 140 g |
| Package Dimension | 10L x 11W x 11H cm |
| Product Dimensions | 11.7602L x 11.7602W x 10.795H cm |
| Manufacturer or packer name | K&N Engineering, Inc. |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 2/2015 |
| UPC | 024844007612 |
| EAN | 0024844007612 |
| contact details consumer care | Methods Automotive Private Limited, [email protected] |