Fitment: 1-11/1640 deg flg, 3b, 2t, 4h 150cc - 200cc
Designed to increase horsepower and acceleration
Hundreds of sizes and shapes for most applications
High air flow with excellent filtration
Clamp-on washable and reusa...
Read MoreFitment: 1-11/1640 deg flg, 3b, 2t, 4h 150cc - 200cc
Designed to increase horsepower and acceleration
Hundreds of sizes and shapes for most applications
High air flow with excellent filtration
Clamp-on washable and reusa...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| size | One Size |
| Brand | K&N |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 11.7602L x 11.7602W x 18.1102H cm |
| Manufacturer or packer name | K&N Engineering, Inc. |
Fitment: 1-11/1640 deg flg, 3b, 2t, 4h 150cc - 200cc
Designed to increase horsepower and acceleration
Hundreds of sizes and shapes for most applications
High air flow with excellent filtration
Clamp-on washable and reusable air filter
Pliable flanges absorb vibration and can be stretched up to 1/16-inch to fit in-between sizes
Country of Origin: United States
| Country of origin | India |
|---|---|
| color | Black |
| size | One Size |
| Brand | K&N |
| Common name | K&n R-1100 Universal Rubber Bike Filter |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 45.36 g |
| Package Dimension | 12L x 12W x 18H cm |
| Product Dimensions | 11.7602L x 11.7602W x 18.1102H cm |
| Manufacturer or packer name | K&N Engineering, Inc. |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 2/2015 |
| UPC | 953040022191 |
| EAN | 5053557179304 |
| contact details consumer care | Methods Automotive Private Limited, [email protected] |