Vehicle compatibility: Hyundai i10 kappa 1.2l
Designed to boost horsepower and rate of acceleration
Can be cleaned and used again
High air flow with exceptional filtration
Lasts up to 50,000 miles before cleaning is requ...
Read MoreVehicle compatibility: Hyundai i10 kappa 1.2l
Designed to boost horsepower and rate of acceleration
Can be cleaned and used again
High air flow with exceptional filtration
Lasts up to 50,000 miles before cleaning is requ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | K&N |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 1L x 7W x 13H cm |
| Manufacturer or packer name | K&N Engineering, Inc. |
Vehicle compatibility: Hyundai i10 kappa 1.2l
Designed to boost horsepower and rate of acceleration
Can be cleaned and used again
High air flow with exceptional filtration
Lasts up to 50,000 miles before cleaning is required depending on driving conditions
Works with original equipment manufacturer vehicle electronics
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | K&N |
| Common name | K&n 33-2977 High Performance Replacement Air Filter for Hyundai I10 Kappa |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 335.22 g |
| Package Dimension | 34L x 19W x 4H cm |
| Product Dimensions | 1L x 7W x 13H cm |
| Manufacturer or packer name | K&N Engineering, Inc. |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 2/2015 |
| UPC | 207997904780 |
| EAN | 5052267860908 |
| contact details consumer care | Methods Automotive Private Limited, [email protected] |