Dot-to-dot activities are great fun. ‘My Activity – Dot-to-Dot’ this book will help kids follow instructions better, improve hand-eye coordination, and develop motor skills.
• Ideal for ages 3-5
• 32 pages
• Highly appealing images
Dot-to-dot activities are great fun. ‘My Activity – Dot-to-Dot’ this book will help kids follow instructions better, improve hand-eye coordination, and develop motor skills.
• Ideal for ages 3-5
• 32 pages
• Highly appealing images
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Dreamland Publications |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 21.5L x 0.5W x 28H cm |
| Manufacturer or packer name | Dreamland Publications |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Dreamland Publications |
| Material | paper |
| Common name | Books & Stationery |
| Net Quantity | 1 unit |
| Package Dimension | 28L x 0.5W x 27H cm |
| Product Dimensions | 21.5L x 0.5W x 28H cm |
| Manufacturer or packer name | Dreamland Publications |
| Manufacturer or packer address | J, 128, opposite H P Petrol Pump, Block J, Kirti Nagar, New Delhi, Delhi, 110015 |
| Manufacturing Date | As per product batch |
| ISBN | 9781730176036 |
| EAN | 9781730176036 |
| contact details consumer care | Dreamland Publications, [email protected] |