- The Laptop Stand is a premium ergonomic accessory designed to improve your computing posture and elevate productivity. Built from durable, lightweight Metal, this stand offers adjustable height settings that allow you to customize your la...
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Generic |
| Colour | silver |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 4L x 1.8W x 24H cm |
| Manufacturer or packer name | Alliance Trade |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Special Feature | Multi-Angle Adjustable Design: The Aluminium Laptop Stand Or Metal Laptop Stand Or Foldable Laptop Stand Or Better Known As A Aluminum Laptop Stand Provides 6-Speed Adjustable Height, Adjust To Comfortable Operating Angle And Height Based On Your Actual Need. And The Ergonomic Design Makes For Easy Watching And Typing, Relieving Neck, Shoulder And Spinal Pain. |
| Brand | Generic |
| Colour | silver |
| Common name | laptop stand |
| Net Quantity | 1 unit |
| Included items | laptop stand |
| Weight | 240 g |
| Package Dimension | 4L x 1.8W x 24H cm |
| Product Dimensions | 4L x 1.8W x 24H cm |
| Manufacturer or packer name | Alliance Trade |
| Manufacturer or packer address | Valsad Gujarat India |
| Manufacturing Date | 12/12/2025 |
| contact details consumer care | PK International, [email protected] |
| Warranty | 1 year warranty |