Bring your child’s creativity to life with this Hello Kitty DIY MDF Base! Featuring a cute Hello Kitty design with a flower on her head, this pre-marked board is perfect for kids to paint, decora...
Read MoreBring your child’s creativity to life with this Hello Kitty DIY MDF Base! Featuring a cute Hello Kitty design with a flower on her head, this pre-marked board is perfect for kids to paint, decora...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 piece |
| Product Dimensions | 15.24L x 15.24W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Bring your child’s creativity to life with this Hello Kitty DIY MDF Base! Featuring a cute Hello Kitty design with a flower on her head, this pre-marked board is perfect for kids to paint, decorate, and enjoy hours of fun. Made from high-quality MDF, it’s safe, sturdy, and ideal for art projects, school activities, or home décor crafts.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 6×6 inch approx |
Thickness | 4 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | DIY MDF Painting |
| Net Quantity | 1 piece |
| Weight | 370 g |
| Package Dimension | 22L x 24W x 7H cm |
| Product Dimensions | 15.24L x 15.24W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |