‘My First Padded Board Book – Vegetables’ is designed for tiny tots to introduce toddlers to a collection of vegetables with their names. Great for beginners this book will help kids learn the names of healthy veggies.
• Perfect for 0-2 ye...
‘My First Padded Board Book – Vegetables’ is designed for tiny tots to introduce toddlers to a collection of vegetables with their names. Great for beginners this book will help kids learn the names of healthy veggies.
• Perfect for 0-2 ye...
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Dreamland Publications |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 20.3L x 25.4W x 4.7H cm |
| Manufacturer or packer name | Dreamland Publications |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Dreamland Publications |
| Material | paper |
| Common name | Books & Stationery |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 115 g |
| Package Dimension | 12L x 10W x 1H cm |
| Product Dimensions | 20.3L x 25.4W x 4.7H cm |
| Manufacturer or packer name | Dreamland Publications |
| Manufacturer or packer address | J, 128, opposite H P Petrol Pump, Block J, Kirti Nagar, New Delhi, Delhi, 110015 |
| Manufacturing Date | As per product batch |
| ISBN | 9788184514469 |
| EAN | 9788184514469 |
| contact details consumer care | Dreamland Publications, [email protected] |