Pillbox compact and folds neatly. Can fit into your laptop bag, handbag, etc. You can use these to store scheduled medicines.
Pillbox compact and folds neatly. Can fit into your laptop bag, handbag, etc. You can use these to store scheduled medicines.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | ANVEE OVERSEAS |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 19L x 10W x 3H cm |
| Manufacturer or packer name | Beckcem Drug International Pvt. Ltd |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Prescription Required | No |
| Brand | ANVEE OVERSEAS |
| Common name | Ezyfit Pill Organizer 7 Days Weekly Tablet Medicine Storage Organizer Box - Pack of 1 |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 150 g |
| Package Dimension | 10L x 5W x 15H cm |
| Product Dimensions | 19L x 10W x 3H cm |
| Manufacturer or packer name | Beckcem Drug International Pvt. Ltd |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 2026 |
| contact details consumer care | ANVEE OVERSEAS, [email protected] |