Bring charm and functionality together with this Bird Engraved MDF Lock Box. Made from durable MDF material, this storage box features a
Read MoreBring charm and functionality together with this Bird Engraved MDF Lock Box. Made from durable MDF material, this storage box features a
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 15L x 15W x 10H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Bring charm and functionality together with this Bird Engraved MDF Lock Box. Made from durable MDF material, this storage box features a beautifully carved bird and floral design, making it perfect for keeping your jewelry, trinkets, stationery, or keepsakes safe. The vintage-style metal lock clasp adds both security and elegance, making it an ideal choice for home décor, gifting, or personal use.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 6 x 6 inch approx |
Thickness | 6 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | DIY MDF Lock Box |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 900 g |
| Package Dimension | 25L x 25W x 19H cm |
| Product Dimensions | 15L x 15W x 10H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2026 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |