Introducing the Edsmart Tiny Writer, a child centric writing of handwriting / copywriting book for kids and suitable forCBSE copywriting. This book is specially designed for children aged 4 to 7 years, focusin...
Read MoreIntroducing the Edsmart Tiny Writer, a child centric writing of handwriting / copywriting book for kids and suitable forCBSE copywriting. This book is specially designed for children aged 4 to 7 years, focusin...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| colour | Multicolor |
| size | 7.25 in W, 9.25 in H |
| Brand | Edsmart |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 18.415L x 23.495W x 0.508H cm |
| Manufacturer or packer name | EDSMART EDU SERVICES PVT LTD |
Introducing the Edsmart Tiny Writer, a child centric writing of handwriting / copywriting book for kids and suitable forCBSE copywriting. This book is specially designed for children aged 4 to 7 years, focusing on enhancing their reading and writing skills.
Key Features of the Edsmart Tiny Writer:
| Country of origin | India |
|---|---|
| colour | Multicolor |
| size | 7.25 in W, 9.25 in H |
| Brand | Edsmart |
| Common name | books |
| Net Quantity | 1 unit |
| Package Dimension | 28L x 3W x 25H cm |
| Product Dimensions | 18.415L x 23.495W x 0.508H cm |
| Manufacturer or packer name | EDSMART EDU SERVICES PVT LTD |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 2026 |
| ISBN | 8197217572 |
| EAN | 9788197217579 |
| contact details consumer care | Edsmart Edu Services Private Limited, [email protected] |