Celebrate your love for books and creativity with this DIY Traditional Painting – Girl Hugging Books. Made from 4mm premium MDF, this p...
Read MoreCelebrate your love for books and creativity with this DIY Traditional Painting – Girl Hugging Books. Made from 4mm premium MDF, this p...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| size | 8 by 6 inch |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 20.3L x 15.5W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Celebrate your love for books and creativity with this DIY Traditional Painting – Girl Hugging Books. Made from 4mm premium MDF, this pre-engraved painting base is perfect for DIY enthusiasts.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 8 by 6 inch approx |
Thickness | 4 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| size | 8 by 6 inch |
| Common name | DIY MDF Crafts |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 1000 g |
| Package Dimension | 30L x 20W x 9H cm |
| Product Dimensions | 20.3L x 15.5W x 0.4H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |