DELICIO Freeze Dried Mango Cubes (20g) | 100% Natural, Vegan, Gluten-Free | No Added Sugar or Preservatives | Healthy Fruit Snack for Kids & Adults
DELICIO Freeze Dried Mango Cubes (20g) | 100% Natural, Vegan, Gluten-Free | No Added Sugar or Preservatives | Healthy Fruit Snack for Kids & Adults
| Country of origin | India |
|---|---|
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 18.5L x 13W x 7H cm |
| Manufacturer or packer name | HAMPS BIO LTD |
DELICIO Freeze Dried Mango Cubes (20g) | 100% Natural, Vegan, Gluten-Free | No Added Sugar or Preservatives | Healthy Fruit Snack for Kids & Adults
| Country of origin | India |
|---|---|
| Net Quantity | 1 count |
| Additive info | NA |
| Batch number | DLSTS0225 |
| Expiry Date | Best Before 24 Months From Manufacture |
| Weight | 40 g |
| Package Dimension | 18.5L x 13W x 7H cm |
| Product Dimensions | 18.5L x 13W x 7H cm |
| Food type | veg |
| Manufacturer or packer name | HAMPS BIO LTD |
| Manufacturer or packer address | Titanium Business Park, , Ahmedabad, Gujarat 380051, India |
| Ingredients | Fresh Mangoes |
| Nutritional information | "Amount Per 100g* Energy: 373.7kcal Total Fat: 0.60g Carbohydrate: 89.5g Protein: 2g Sodium: 77.20g" |
| Instructions | Ready to eat. Open the pack and consume directly. |
| contact details consumer care | Delicio, [email protected] |