Colour : Grey, Size : Double, TC : 136TC
Package content : 1 Double Comforter
Wash Care : Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Dimensions : 229 CM X 274 CM ...
Read MoreColour : Grey, Size : Double, TC : 136TC
Package content : 1 Double Comforter
Wash Care : Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Dimensions : 229 CM X 274 CM ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | grey |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Size | DOUBLE - 90X108 inch |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 40L x 30W x 3.048H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
Colour : Grey, Size : Double, TC : 136TC
Package content : 1 Double Comforter
Wash Care : Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Dimensions : 229 CM X 274 CM ; 90 Inches X 108 Inches
Material Type : Polyester
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | grey |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Material | cotton |
| Size | DOUBLE - 90X108 inch |
| style | Comforter |
| Common name | DDECOR - Zeta Collection 100% Cotton Ethnic Pattern 136TC King Quilt |229 CM X 274 CM| - Grey |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 3600 g |
| Package Dimension | 53L x 53W x 28H cm |
| Product Dimensions | 40L x 30W x 3.048H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Jun-20 |
| EAN | 8907691044196 |
| contact details consumer care | D Decor Home Fabrics Private Limited, [email protected] |