Set Contents: 1 N Double Bed Sheet(274 CM X 274 CM) + 1 N Double Dohar(229 CM X 254 CM) + 2 N Pillow Cover (Complimentary) : 46 Cm X 68 Cm
Color: Blue
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Blea...
Read MoreSet Contents: 1 N Double Bed Sheet(274 CM X 274 CM) + 1 N Double Dohar(229 CM X 254 CM) + 2 N Pillow Cover (Complimentary) : 46 Cm X 68 Cm
Color: Blue
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Blea...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| size | King |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Net Quantity | 4 piece |
| Product Dimensions | 274L x 274W x 274H cm |
| Manufacturer or packer name | DDecor Home Fabrics |
Set Contents: 1 N Double Bed Sheet(274 CM X 274 CM) + 1 N Double Dohar(229 CM X 254 CM) + 2 N Pillow Cover (Complimentary) : 46 Cm X 68 Cm
Color: Blue
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
274 CM X 274 CM
| Country of origin | India |
|---|---|
| color | Blue |
| size | King |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Common name | DDECOR - Pack of 4 Countryside Collection 100% Cotton 136 TC Double King Regular Bedding Set - Blue |
| Net Quantity | 4 piece |
| Weight | 2800 g |
| Package Dimension | 36L x 31W x 11H cm |
| Product Dimensions | 274L x 274W x 274H cm |
| Manufacturer or packer name | DDecor Home Fabrics |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Apr-24 |
| EAN | 8907691154314 |
| contact details consumer care | D Decor Home Fabrics Private Limited, [email protected] |