Set Contents: 1 Bedsheet (254 CM X 274 CM) + 1 Quilt(229 CM x 274 CM) + 2 Pillow Covers (46 CM x 68 CM)
Color: Blue
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Med...
Read MoreSet Contents: 1 Bedsheet (254 CM X 274 CM) + 1 Quilt(229 CM x 274 CM) + 2 Pillow Covers (46 CM x 68 CM)
Color: Blue
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Med...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | blue |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Net Quantity | 4 count |
| Product Dimensions | 2740L x 27.4W x 274H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
Set Contents: 1 Bedsheet (254 CM X 274 CM) + 1 Quilt(229 CM x 274 CM) + 2 Pillow Covers (46 CM x 68 CM)
Color: Blue
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | blue |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Material | cotton |
| Common name | DDECOR - Primary Collection 100% Cotton Leaves Pattern 145TC King Bedsheet |254 CM X 274 CM|, Quilt and with 2 Pillow Covers - Blue |
| Net Quantity | 4 count |
| Weight | 4600 g |
| Package Dimension | 274L x 254W x 274H cm |
| Product Dimensions | 2740L x 27.4W x 274H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
| Manufacturer or packer address | DDecor Home Fabrics Unit No 1461/1471 Bldg. No 14, 6th and 7th floor, Solitaire Corporate Park, 167Guru Hargovindji Marg, Chakala Andheri East Mumbai 400093 |
| Manufacturing Date | 2026 |
| EAN | 8907691166126 |
| contact details consumer care | D Decor Home Fabrics Private Limited, [email protected] |