Color : White
Care Instructions: Machine Wash Gentle Cycle. Do not Bleach.Do not Tumble Dry.Dry Flat.Do not Iron.
Solid Pattern
1 Swiss Check Filled Pillow
Color : White
Care Instructions: Machine Wash Gentle Cycle. Do not Bleach.Do not Tumble Dry.Dry Flat.Do not Iron.
Solid Pattern
1 Swiss Check Filled Pillow
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | white |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Net Quantity | 1 count |
| Product Dimensions | 69L x 69W x 46H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
Color : White
Care Instructions: Machine Wash Gentle Cycle. Do not Bleach.Do not Tumble Dry.Dry Flat.Do not Iron.
Solid Pattern
1 Swiss Check Filled Pillow
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | white |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Material | cotton |
| Common name | DDECOR - Bed Elements Collection 100% Cotton Flow Pattern MIX Pillow Filller|46 CM X 68 CM| - White |
| Net Quantity | 1 count |
| Weight | 550 g |
| Package Dimension | 69L x 46W x 69H cm |
| Product Dimensions | 69L x 69W x 46H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
| Manufacturer or packer address | DDecor Home Fabrics Unit No 1461/1471 Bldg. No 14, 6th and 7th floor, Solitaire Corporate Park, 167Guru Hargovindji Marg, Chakala Andheri East Mumbai 400093 |
| Manufacturing Date | 2026 |
| EAN | 8907691052764 |
| contact details consumer care | D Decor Home Fabrics Private Limited, [email protected] |