Set Contents: 1 Single Bed Sheet(152 CM X 224 CM), 1 Pillow Cover (Complimentary) : 46Cm X 68Cm
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Material: ...
Read MoreSet Contents: 1 Single Bed Sheet(152 CM X 224 CM), 1 Pillow Cover (Complimentary) : 46Cm X 68Cm
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Material: ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | red |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Size | SINGLE - 60X88 inch |
| Net Quantity | 2 piece |
| Product Dimensions | 152L x 224W x 152H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
Set Contents: 1 Single Bed Sheet(152 CM X 224 CM), 1 Pillow Cover (Complimentary) : 46Cm X 68Cm
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Material: Cotton
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | red |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Material | cotton |
| Size | SINGLE - 60X88 inch |
| style | Sheet Set |
| Common name | DDECOR - Radiance Collection 100% Cotton Floral Pattern 145TC Single Bedsheet|152 CM X 224 CM| - Red |
| Net Quantity | 2 piece |
| Weight | 800 g |
| Package Dimension | 36L x 31W x 5H cm |
| Product Dimensions | 152L x 224W x 152H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Apr-25 |
| EAN | 8907691198585 |
| contact details consumer care | D Decor Home Fabrics Private Limited, [email protected] |