Set Contents: 1 Queen Bed Sheet(254 CM X 274 CM), 2 Pillow Covers (Complimentary) : 46Cm X 68Cm
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Material: ...
Read MoreSet Contents: 1 Queen Bed Sheet(254 CM X 274 CM), 2 Pillow Covers (Complimentary) : 46Cm X 68Cm
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Material: ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | red |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Net Quantity | 3 piece |
| Product Dimensions | 254L x 274W x 254H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
Set Contents: 1 Queen Bed Sheet(254 CM X 274 CM), 2 Pillow Covers (Complimentary) : 46Cm X 68Cm
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Material: Cotton
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | red |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Material | cotton |
| Common name | DDECOR - Little Brats Collection 100% Cotton Kids Pattern 145TC King Bedsheet |254 CM X 274 CM| with 2 Pillow Covers - Red |
| Net Quantity | 3 piece |
| Weight | 1500 g |
| Package Dimension | 274L x 254W x 274H cm |
| Product Dimensions | 254L x 274W x 254H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
| Manufacturer or packer address | DDecor Home Fabrics Unit No 1461/1471 Bldg. No 14, 6th and 7th floor, Solitaire Corporate Park, 167Guru Hargovindji Marg, Chakala Andheri East Mumbai 400093 |
| Manufacturing Date | 2026 |
| EAN | 8907691203098 |
| contact details consumer care | D Decor Home Fabrics Private Limited, [email protected] |