Set Contents: 1 Queen Bed Sheet(191 CM X 254 CM) + 2 Pillow Covers (Complimentary) : 46 CM X 68 CM
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Materia...
Read MoreSet Contents: 1 Queen Bed Sheet(191 CM X 254 CM) + 2 Pillow Covers (Complimentary) : 46 CM X 68 CM
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Materia...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | blue |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Net Quantity | 3 piece |
| Product Dimensions | 190L x 254W x 190H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
Set Contents: 1 Queen Bed Sheet(191 CM X 254 CM) + 2 Pillow Covers (Complimentary) : 46 CM X 68 CM
Care Instructions: Machine Wash At 40?C. Wash Dark Colors Seperately. Do Not Bleach. Tumble Dry Normal Low Heat. Medium Iron.
Material: Cotton
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | blue |
| Brand | DDECOR Live beautiful |
| Material | cotton |
| style | Sheet Set |
| Common name | DDECOR - Vega Collection 100% Cotton Classical Pattern 144TC Single Bedsheet|190 CM X 254 CM| - Blue |
| Net Quantity | 3 piece |
| Weight | 800 g |
| Package Dimension | 36L x 31W x 5H cm |
| Product Dimensions | 190L x 254W x 190H cm |
| Manufacturer or packer name | D Décor Home Fabrics Pvt. Ltd. |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Apr-25 |
| EAN | 8907691200493 |
| contact details consumer care | D Decor Home Fabrics Private Limited, [email protected] |