Turathi Brown by Afnan Perfumes is a well-loved men’s fragrance known for its sweet–spicy aroma. Afnan Turathi Brown Homme Eau de Parfum brings out the masculinity, confidence, and boldness that lie within. Rich in masculine strengt...
Read MoreTurathi Brown by Afnan Perfumes is a well-loved men’s fragrance known for its sweet–spicy aroma. Afnan Turathi Brown Homme Eau de Parfum brings out the masculinity, confidence, and boldness that lie within. Rich in masculine strengt...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Afnan |
| Net Quantity | 90 millilitre |
| Product Dimensions | 19L x 13W x 9H cm |
| Manufacturer or packer name | King Crown Syndicate |
Turathi Brown by Afnan Perfumes is a well-loved men’s fragrance known for its sweet–spicy aroma. Afnan Turathi Brown Homme Eau de Parfum brings out the masculinity, confidence, and boldness that lie within. Rich in masculine strength, this scent complements your personality with every step you take.
Fragrance Notes
Top Notes: Patchouli, Amber, Ozonic, WoodyMiddle Notes:
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Afnan |
| Common name | Perfume Turathi Brown |
| Net Quantity | 90 millilitre |
| Expiry Date | 48 Months |
| Weight | 50 g |
| Package Dimension | 19L x 13W x 9H cm |
| Product Dimensions | 19L x 13W x 9H cm |
| Manufacturer or packer name | King Crown Syndicate |
| Manufacturer or packer address | 434,Bhidoor,Ashrafpur Kichhauchha |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | King Crown Syndicate, [email protected] |