Digital Password Locker with Biometric and OLED Display
You can benefit from the highest level of protection with our Biometric cum Digital Password Locking System, which features a multifunctional OL...
Read MoreYou can benefit from the highest level of protection with our Biometric cum Digital Password Locking System, which features a multifunctional OL...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | ACCURA |
| Net Quantity | 1 piece |
| Manufacturer or packer name | ACCURA NETWORK MARKETING PRIVATE LIMITED |
You can benefit from the highest level of protection with our Biometric cum Digital Password Locking System, which features a multifunctional OLED display.
Contains a Secret Key Access in case the panel breaks or the passwords are forgotten.
Stores up to 25 Fingerprints
Saves up to 20 Passwords .
Built to Last: a 6mm thick door and a 3mm thick body provide further protection composed of mild steel, which is rust-resistant and powder-coated For greater durability, use single-sheet molding.
Extra installation costs are only applicable in the Twin Cities.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Height | 60 cm |
| Breadth | 48 cm |
| Length | 48 cm |
| Weight | 58 Kgs |
| Brand | ACCURA |
| Special Feature | 3 in 1 locker |
| Includes | 1 Biometric Locker, 2 Mechanical Keys, 1 User Manual |
| Common name | Biometric Home Locker, Home Locker, Home Safe, Locker |
| Net Quantity | 1 piece |
| Package Dimension | 45L x 45W x 60H cm |
| Manufacturer or packer name | ACCURA NETWORK MARKETING PRIVATE LIMITED |
| Manufacturer or packer address | Siva Arun Colony, West Marredpally |
| Manufacturing Date | 08/2025 |
| contact details consumer care | ACCURA NETWORK MARKETING PRIVATE LIMITED, [email protected] |
| Warranty | 6 months |