This chocolate tab is meticulously crafted with Cacao pods grown in
Read MoreThis chocolate tab is meticulously crafted with Cacao pods grown in
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Manu & Co |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 15L x 7W x 0.7H cm |
This chocolate tab is meticulously crafted with Cacao pods grown in West Godavari region of Andhra Pradesh.
54% Dark Chocolate With Hazelnuts
100% Natural Ingredients
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Manu & Co |
| Net Quantity | 1 unit |
| Additive info | Hazelnuts , Organic cane sugar |
| Expiry Date | Best before 12 months from MFD date |
| Weight | 50 g |
| Package Dimension | 16L x 8W x 1H cm |
| Product Dimensions | 15L x 7W x 0.7H cm |
| Food type | veg |
| Ingredients | Cocoa beans , Cocoa butter , Organic cane sugar , Hazelnuts |
| Nutritional information | Energy(Kcal) Carbohydrate(g) Fat(g) Fiber(g) Protein(g) Sugar(g) 498.14 64.04 22.46 2.09 9.96 41.43 |
| Instructions | Store in cool and dry place below 25 degree Celsius |
| Storage conditions | Store in cool and dry place below 25 degree Celsius |
| contact details consumer care | Manu & Co, [email protected] |