Hrudra Kaddhanye (Legume) Thalipeeth Bhajani
Hrudra High-Protein Kaddhanye Thalipeeth Mix – Weight Loss & Diabetic Care
अधिक पढ़ेंHrudra Kaddhanye (Legume) Thalipeeth Bhajani
Hrudra High-Protein Kaddhanye Thalipeeth Mix – Weight Loss & Diabetic Care
अधिक पढ़ें| उद्गम देश | भारत |
|---|---|
| ब्रैंड | Hrudra Taste of tradition| |
| शुद्ध मात्रा | 1*500 gram |
| उत्पाद आयाम | 16L x 8W x 23H cm |
| निर्माता या पैकर का नाम | Harshada madavi |
Hrudra Kaddhanye (Legume) Thalipeeth Bhajani
Hrudra High-Protein Kaddhanye Thalipeeth Mix – Weight Loss & Diabetic Care
Key Highlights
Description: Health meets taste with Hrudra Kaddhanye Thalipeeth Bhajani. Specially formulated for the health-conscious, this mix is crafted entirely from legumes and pulses, offering a high-protein, low-carb alternative to regular flours. It is an excellent choice for diabetic care and weight management without compromising on traditional flavor.
| उद्गम देश | भारत |
|---|---|
| ब्रैंड | Hrudra Taste of tradition| |
| साधारण नाम | Kaddhanye Thalipith Bhajani |
| शुद्ध मात्रा | 1*500 gram |
| समाप्ति तिथि | 8 month |
| वज़न | 500 g |
| पैकेज आयाम | 16L x 8W x 23H cm |
| उत्पाद आयाम | 16L x 8W x 23H cm |
| निर्माता या पैकर का नाम | Harshada madavi |
| निर्माता या पैकर का पता | 205 D/9 Om heritage, kashish park , behind madhav sankalp,khadakpada kalyan west 421301. |
| निर्माण तिथि | 4/2026 |
| संपर्क विवरण उपभोक्ता देखभाल | Harshada Home Made Food, [email protected] |