Choose a phone that brings out the best in you and
Choose a phone that brings out the best in you and
| Country of origin | India |
|---|---|
| brand | Oppo |
| model | A17 |
| os type | Android |
| ram | 4 GB |
| ram unit | 4 GB |
| storage | 64 GB |
| storage unit | 64 GB |
| colour name | sunlight orange |
| cancellable | yes |
| contact details consumer care | Shopclues,[email protected],01244414888 |
| manufacturer or packer name | OPPO VII |
| manufacturer or packer address | OPPO VII, Greater Noida, Uttar Pradesh 201306 |
| common or generic name of commodity | Mobile |
| month year of manufacture packing import | NA |
| imported product country of origin | IN |
| seller pickup return | yes |
| time to ship | 3 days |