Enhance your DIY projects with these “2 Cut Flat Shape Plastic Bangles” in a stunning set of 12 Vibrant Colors Box. Specially designed for Thread work art, Kundan and decorative cr...
अधिक पढ़ेंEnhance your DIY projects with these “2 Cut Flat Shape Plastic Bangles” in a stunning set of 12 Vibrant Colors Box. Specially designed for Thread work art, Kundan and decorative cr...
अधिक पढ़ें| उद्गम देश | भारत |
|---|---|
| आकार | 2-2, 2-4, 2-6, 2-8, 2-10 |
| रंग | multi colour |
| ब्रैंड | Generic |
| लिंग | female |
| शुद्ध मात्रा | 1 packet |
| उत्पाद आयाम | 8L x 8W x 20H cm |
| निर्माता या पैकर का नाम | Pushpam Bangels And Imitation Jewellery |
Enhance your DIY projects with these “2 Cut Flat Shape Plastic Bangles” in a stunning set of 12 Vibrant Colors Box. Specially designed for Thread work art, Kundan and decorative creations, these lightweight yet durable bangles provide the perfect base for wrapping, stitching, and embellishing. Their smooth surface ensures easy thread movement, while the flat shape adds a unique touch to your designs. Ideal for DIY jewelry making, festive decorations, school and home décor crafts.
| उद्गम देश | भारत |
|---|---|
| आकार | 2-2, 2-4, 2-6, 2-8, 2-10 |
| रंग | multi colour |
| चढ़ाना | plastic |
| आधार धातु | plastic |
| ब्रैंड | Generic |
| लिंग | female |
| साधारण नाम | Plastic Bangles for DIY |
| शुद्ध मात्रा | 1 packet |
| वज़न | 120 g |
| पैकेज आयाम | 15L x 15W x 35H cm |
| उत्पाद आयाम | 8L x 8W x 20H cm |
| निर्माता या पैकर का नाम | Pushpam Bangels And Imitation Jewellery |
| निर्माता या पैकर का पता | 1621, Ground floor, Thakor Vas, NavrangPura Village, |
| निर्माण तिथि | 07/2025 |
| निर्देश | Note: kindly check your bangle size from the size Chart, We Highly Appreciate If You "Confirm the Size First Before Placing Any Order” To Avoid Return/Replacement Issue. Color may warry change 5% to 10% due to image Issue. |
| संपर्क विवरण उपभोक्ता देखभाल | Pushpam Bangels, [email protected] |