Glycerin is a simple polyol compound this solvent has a chemical formula it is also known as glycerol or glycerine it is hygroscopic in nature Glycerin is found in lipids like triglycerides
इस उत्पाद की समीक्षा करने वाले पहले बनें
फोटो अपलोड करें
Glycerin is a simple polyol compound this solvent has a chemical formula it is also known as glycerol or glycerine it is hygroscopic in nature Glycerin is found in lipids like triglycerides
| उद्गम देश | भारत |
|---|---|
| आकार | LARGE |
| ब्रैंड | swacch |
| शुद्ध मात्रा | 3000 set |
| उत्पाद आयाम | 26L x 10W x 28H cm |
| निर्माता या पैकर का नाम | KARMAA ENTERPRISES |
Glycerin is a simple polyol compound this solvent has a chemical formula it is also known as glycerol or glycerine it is hygroscopic in nature Glycerin is found in lipids like triglycerides
| उद्गम देश | भारत |
|---|---|
| रंग | YELLOW |
| आकार | LARGE |
| ब्रैंड | swacch |
| साधारण नाम | Swacch GLYCERINE (1 Litre) (Pack of 3) |
| शुद्ध मात्रा | 3000 set |
| वज़न | 3000 g |
| पैकेज आयाम | 26L x 10W x 28H cm |
| उत्पाद आयाम | 26L x 10W x 28H cm |
| निर्माता या पैकर का नाम | KARMAA ENTERPRISES |
| निर्माता या पैकर का पता | IN |
| निर्माण तिथि | 8/2024 |
| संपर्क विवरण उपभोक्ता देखभाल | Karmaa Enterprises, [email protected] |