Available In Below Listed Sizes and Thicnkess.
1.0 " * 0.67 " - 2.5mm
2.0 " * 1.33 " - 2.5mm
3.0 " * 2.00 " - 2.5mm
4.0 " * 2.67 " - 2.5mm
5.0 " * 3.33 " - 2.5mm
6.0 " * 4.00 " - 2.5mm
7.0 " * 4.67 " - 2.5mm
8.0 " * 5.33 " - 2.5mm
9.0 " * 6.00 " - 2.5mm
10.0 " * 6.67 " - 2.5mm
11.0 " * 7.33 " - 2.5mm
12.0 " * 8.00 " - 2.5mm
13.0 " * 8.67 " - 2.5mm
14.0 " * 9.33 " - 2.5mm
15.0 " * 10.00 " - 2.5mm
16.0 " * 10.67 " - 2.5mm
17.0 " * 11.33 " - 2.5mm
18.0 " * 12.00 " - 2.5mm
19.0 " * 12.67 " - 2.5mm
20.0 " * 13.33 " - 2.5mm
1.0 " * 0.67 " - 4.0mm
2.0 " * 1.33 " - 4.0mm
3.0 " * 2.00 " - 4.0mm
4.0 " * 2.67 " - 4.0mm
5.0 " * 3.33 " - 4.0mm
6.0 " * 4.00 " - 4.0mm
7.0 " * 4.67 " - 4.0mm
8.0 " * 5.33 " - 4.0mm
9.0 " * 6.00 " - 4.0mm
10.0 " * 6.67 " - 4.0mm
11.0 " * 7.33 " - 4.0mm
12.0 " * 8.00 " - 4.0mm
13.0 " * 8.67 " - 4.0mm
14.0 " * 9.33 " - 4.0mm
15.0 " * 10.00 " - 4.0mm
16.0 " * 10.67 " - 4.0mm
17.0 " * 11.33 " - 4.0mm
18.0 " * 12.00 " - 4.0mm
19.0 " * 12.67 " - 4.0mm
20.0 " * 13.33 " - 4.0mm
1.0 " * 0.67 " - 6.0mm
2.0 " * 1.33 " - 6.0mm
3.0 " * 2.00 " - 6.0mm
4.0 " * 2.67 " - 6.0mm
5.0 " * 3.33 " - 6.0mm
6.0 " * 4.00 " - 6.0mm
7.0 " * 4.67 " - 6.0mm
8.0 " * 5.33 " - 6.0mm
9.0 " * 6.00 " - 6.0mm
10.0 " * 6.67 " - 6.0mm
11.0 " * 7.33 " - 6.0mm
12.0 " * 8.00 " - 6.0mm
13.0 " * 8.67 " - 6.0mm
14.0 " * 9.33 " - 6.0mm
15.0 " * 10.00 " - 6.0mm
16.0 " * 10.67 " - 6.0mm
17.0 " * 11.33 " - 6.0mm
18.0 " * 12.00 " - 6.0mm
19.0 " * 12.67 " - 6.0mm
20.0 " * 13.33 " - 6.0mm
Size: Height Starting From 1 Inches to 20 Inches ( Width will be as per the Height).
Thickness Available in: 2.5 mm, 4.0 mm and 6.00 mm
Colour: Natural MDF Wood Colour
Material: MDF Wood
Quantity: Pack of 1 base layer as per your Preferred Size & Thickness.
We can Also Customize As per Your Requirements.
BZJSBL10004
INR25In Stock
Popular Categories
60 g
Delivery by Tuesday, 19 May to Delhi
Read More
Key Attributes
Country of originIndia
BrandNagashri Arts
Colourbrown
SizeA5
size21.5"*29"
SIZE4"*3"*3"
Net Quantity60 gram
Manufacturer or packer nameNagashri Arts
View full attributes
1.0 " * 0.67 " - 2.5mm
2.0 " * 1.33 " - 2.5mm
3.0 " * 2.00 " - 2.5mm
4.0 " * 2.67 " - 2.5mm
5.0 " * 3.33 " - 2.5mm
6.0 " * 4.00 " - 2.5mm
7.0 " * 4.67 " - 2.5mm
8.0 " * 5.33 " - 2.5mm
9.0 " * 6.00 " - 2.5mm
10.0 " * 6.67 " - 2.5mm
11.0 " * 7.33 " - 2.5mm
12.0 " * 8.00 " - 2.5mm
13.0 " * 8.67 " - 2.5mm
14.0 " * 9.33 " - 2.5mm
15.0 " * 10.00 " - 2.5mm
16.0 " * 10.67 " - 2.5mm
17.0 " * 11.33 " - 2.5mm
18.0 " * 12.00 " - 2.5mm
19.0 " * 12.67 " - 2.5mm
20.0 " * 13.33 " - 2.5mm
1.0 " * 0.67 " - 4.0mm
2.0 " * 1.33 " - 4.0mm
3.0 " * 2.00 " - 4.0mm
4.0 " * 2.67 " - 4.0mm
5.0 " * 3.33 " - 4.0mm
6.0 " * 4.00 " - 4.0mm
7.0 " * 4.67 " - 4.0mm
8.0 " * 5.33 " - 4.0mm
9.0 " * 6.00 " - 4.0mm
10.0 " * 6.67 " - 4.0mm
11.0 " * 7.33 " - 4.0mm
12.0 " * 8.00 " - 4.0mm
13.0 " * 8.67 " - 4.0mm
14.0 " * 9.33 " - 4.0mm
15.0 " * 10.00 " - 4.0mm
16.0 " * 10.67 " - 4.0mm
17.0 " * 11.33 " - 4.0mm
18.0 " * 12.00 " - 4.0mm
19.0 " * 12.67 " - 4.0mm
20.0 " * 13.33 " - 4.0mm
1.0 " * 0.67 " - 6.0mm
2.0 " * 1.33 " - 6.0mm
3.0 " * 2.00 " - 6.0mm
4.0 " * 2.67 " - 6.0mm
5.0 " * 3.33 " - 6.0mm
6.0 " * 4.00 " - 6.0mm
7.0 " * 4.67 " - 6.0mm
8.0 " * 5.33 " - 6.0mm
9.0 " * 6.00 " - 6.0mm
10.0 " * 6.67 " - 6.0mm
11.0 " * 7.33 " - 6.0mm
12.0 " * 8.00 " - 6.0mm
13.0 " * 8.67 " - 6.0mm
14.0 " * 9.33 " - 6.0mm
15.0 " * 10.00 " - 6.0mm
16.0 " * 10.67 " - 6.0mm
17.0 " * 11.33 " - 6.0mm
18.0 " * 12.00 " - 6.0mm
19.0 " * 12.67 " - 6.0mm
20.0 " * 13.33 " - 6.0mm
Material: MDF Wood
Country of originIndia
BrandNagashri Arts
Colourbrown
Materialwood
SizeA5
size21.5"*29"
Diametre4.50 mm
product codeS4-211
Diameterhalf inch
Size & Thickness20.0 " * 15.0 " - 6.0mm + 6.0mm
Thickness3mm
SIZE4"*3"*3"
Length30 mm
Net Quantity60 gram
Package Dimension25L x 25W x 0.5H cm