Brighten up your child’s space with our Personalized Rainbow Name Plate, designed with vibrant rainbow arcs and a heart detail. Crafted from high-quality MDF, this...
Read MoreBrighten up your child’s space with our Personalized Rainbow Name Plate, designed with vibrant rainbow arcs and a heart detail. Crafted from high-quality MDF, this...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Brand | Dbeautify |
| Net Quantity | 1 piece |
| Product Dimensions | 33L x 33W x 2H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
Brighten up your child’s space with our Personalized Rainbow Name Plate, designed with vibrant rainbow arcs and a heart detail. Crafted from high-quality MDF, this name plate can be customized with your child’s name, making it a perfect addition to their room décor. Whether it’s for a nursery, playroom, or study corner, this cheerful name plate adds a personal and colorful touch.
Specification | Detail |
Color | Wood |
Size | 12 inch approx |
Thickness | 4 mm |
Material | MDF |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | brown |
| Material | wood |
| Brand | Dbeautify |
| Common name | DIY MDF Name plate |
| Net Quantity | 1 piece |
| Weight | 400 g |
| Package Dimension | 33L x 33W x 10H cm |
| Product Dimensions | 33L x 33W x 2H cm |
| Manufacturer or packer name | Dbeautify |
| Manufacturer or packer address | D-36, Gali No.9, Second Floor,Samaypur Indus. Area , Behind Havells Factory,New Delhi |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | Dbeautify, [email protected] |
| Warranty | NA |