আমাদের অসাধারণ পিতলের সোনার ধাতুপট্টাবৃত বাগাসারা চুড়ি "ফ্ল্যাট কড়া/পাতলা" দিয়ে আপনার আনুষাঙ্গিক খেলাকে আরও উন্নত করুন। জটিল নকশায় তৈরি, এই দুটি অত্যাশ্চর্য চুড়ি যেকোনো পোশাকে মার্জিততার ছোঁয়া যোগ করার জন্য উপযুক্ত। লালসা...
আরও পড়ুনআমাদের অসাধারণ পিতলের সোনার ধাতুপট্টাবৃত বাগাসারা চুড়ি "ফ্ল্যাট কড়া/পাতলা" দিয়ে আপনার আনুষাঙ্গিক খেলাকে আরও উন্নত করুন। জটিল নকশায় তৈরি, এই দুটি অত্যাশ্চর্য চুড়ি যেকোনো পোশাকে মার্জিততার ছোঁয়া যোগ করার জন্য উপযুক্ত। লালসা...
আরও পড়ুন| মাত্রিভূমি | ভারত |
|---|---|
| আকার | 2-4, 2-6, 2-8, 2-10 |
| রঙ | gold |
| ব্র্যান্ড | Pushpam Bangles |
| লিঙ্গ | female |
| মোট পরিমাণ | 1 pair |
| পণ্যের মাত্রা | 7L x 7W x 3H cm |
| প্রস্তুতকারক বা প্যাকারের নাম | Pushpam Bangles |
Elevate your accessory game with our exquisite Brass Gold Plated Bagasara Bangles "Flat kada/Patla". Crafted with intricate designs, these two stunning bangles are perfect for adding a touch of elegance to any outfit. The lustrous gold finish not only enhances their beauty but also ensures durability, making them a timeless addition to your jewelry collection. Ideal for both everyday wear and special occasions, these bangles are a must-have for anyone looking to make a statement. Embrace sophistication and style with this captivating pair.
| মাত্রিভূমি | ভারত |
|---|---|
| আকার | 2-4, 2-6, 2-8, 2-10 |
| রঙ | gold |
| প্রলেপ | gold |
| বেস মেটাল | brass |
| ব্র্যান্ড | Pushpam Bangles |
| লিঙ্গ | female |
| সাধারণ নাম | Gold Plated Bangles |
| মোট পরিমাণ | 1 pair |
| ওজন | 60 g |
| প্যাকেজের মাত্রা | 9L x 9W x 4H cm |
| পণ্যের মাত্রা | 7L x 7W x 3H cm |
| প্রস্তুতকারক বা প্যাকারের নাম | Pushpam Bangles |
| প্রস্তুতকারক বা প্যাকারের ঠিকানা | 1621, Ground floor, Thakor Vas, NavrangPura Village |
| উৎপাদন তারিখ | 07/2025 |
| নির্দেশনা | Note: kindly check your bangle size from the size Chart, We Highly Appreciate If You "Confirm the Size First Before Placing Any Order” To Avoid Return/Replacement Issue. Color may warry change 5% to 10% due to image Issue. |
| স্টোরেজ শর্ত | Care Tips: After using the bangle, clean it with a soft cotton cloth and store it in an airtight plastic bag/box at room temperature and to keep away from perfumes and chemicals to maintain their pristine condition to maintain its Platting/Polish/color and quality. |
| যোগাযোগের বিবরণ ভোক্তা সেবা | Pushpam Bangels, [email protected] |