Swacch Cat Shampoo is great for cats & dogs with sensitive skin & coat, providing relief from hot-spots and itching! Long lasting way to remove odor. Vet recommended, great for large and small dogs & cats, used by professional groom...
Read MoreSwacch Cat Shampoo is great for cats & dogs with sensitive skin & coat, providing relief from hot-spots and itching! Long lasting way to remove odor. Vet recommended, great for large and small dogs & cats, used by professional groom...
Read More| Country of origin | ভারত |
|---|---|
| Brand | swacch |
| Net Quantity | 5000 set |
| Product Dimensions | 21L x 16W x 30H cm |
| Manufacturer or packer name | Karmaa Enterprises |
Swacch Cat Shampoo is great for cats & dogs with sensitive skin & coat, providing relief from hot-spots and itching! Long lasting way to remove odor. Vet recommended, great for large and small dogs & cats, used by professional groomers. Made with natural ingredients, hypoallergenic conditioner soap lotion with anti-bacterial & anti-fungal treatment � helps protect your doggie or kitty from itching flea yeast & allergies! ZERO harmful chemicals (unlike other dog shampoos) The only natural cat shampoo I�ll use on my own pets from puppy & kitty to senior dogs and cats! Derived ingredients are gentle on paw and nose and provide enhanced moisturizing! . This is the only shampoo we have found safe and effective. He loves the smell too!
| Country of origin | ভারত |
|---|---|
| color | Red |
| Brand | swacch |
| Common name | SWACCH CAT Shampoo (5 Litre) Jasmine |
| Net Quantity | 5000 set |
| Weight | 5000 g |
| Package Dimension | 21L x 16W x 39H cm |
| Product Dimensions | 21L x 16W x 30H cm |
| Manufacturer or packer name | Karmaa Enterprises |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | 7/2024 |
| contact details consumer care | Karmaa Enterprises, [email protected] |