Description of product
Available In Below Listed Sizes and Thicnkess.
2.0 " * 1.5 " - 2.5mm + 2.5mm
3.0 " * 2.25 " - 2.5mm + 2.5mm
4.0 " * 3.0 " - 2.5mm + 2.5mm
5.0 " * 3.75 " - 2.5mm + 2.5mm
6.0 " * 4.5 " - 2.5mm + 2.5mm
7.0 " * 5.25 " - 2.5mm + 2.5mm
8.0 " * 6.0 " - 2.5mm + 2.5mm
9.0 " * 6.75 " - 2.5mm + 2.5mm
10.0 " * 7.5 " - 2.5mm + 2.5mm
11.0 " * 8.25 " - 2.5mm + 2.5mm
12.0 " * 9.0 " - 2.5mm + 2.5mm
13.0 " * 9.75 " - 2.5mm + 2.5mm
14.0 " * 10.5 " - 2.5mm + 2.5mm
15.0 " * 11.25 " - 2.5mm + 2.5mm
16.0 " * 12.0 " - 2.5mm + 2.5mm
17.0 " * 12.75 " - 2.5mm + 2.5mm
18.0 " * 13.5 " - 2.5mm + 2.5mm
19.0 " * 14.25 " - 2.5mm + 2.5mm
20.0 " * 15.0 " - 2.5mm + 2.5mm
4.0 " * 3.0 " - 4.0mm + 4.0mm
5.0 " * 3.75 " - 4.0mm + 4.0mm
6.0 " * 4.5 " - 4.0mm + 4.0mm
7.0 " * 5.25 " - 4.0mm + 4.0mm
8.0 " * 6.0 " - 4.0mm + 4.0mm
9.0 " * 6.75 " - 4.0mm + 4.0mm
10.0 " * 7.5 " - 4.0mm + 4.0mm
11.0 " * 8.25 " - 4.0mm + 4.0mm
12.0 " * 9.0 " - 4.0mm + 4.0mm
13.0 " * 9.75 " - 4.0mm + 4.0mm
14.0 " * 10.5 " - 4.0mm + 4.0mm
15.0 " * 11.25 " - 4.0mm + 4.0mm
16.0 " * 12.0 " - 4.0mm + 4.0mm
17.0 " * 12.75 " - 4.0mm + 4.0mm
18.0 " * 13.5 " - 4.0mm + 4.0mm
19.0 " * 14.25 " - 4.0mm + 4.0mm
20.0 " * 15.0 " - 4.0mm + 4.0mm
6.0 " * 4.5 " - 6.0mm + 6.0mm
7.0 " * 5.25 " - 6.0mm + 6.0mm
8.0 " * 6.0 " - 6.0mm + 6.0mm
9.0 " * 6.75 " - 6.0mm + 6.0mm
10.0 " * 7.5 " - 6.0mm + 6.0mm
11.0 " * 8.25 " - 6.0mm + 6.0mm
12.0 " * 9.0 " - 6.0mm + 6.0mm
13.0 " * 9.75 " - 6.0mm + 6.0mm
14.0 " * 10.5 " - 6.0mm + 6.0mm
15.0 " * 11.25 " - 6.0mm + 6.0mm
16.0 " * 12.0 " - 6.0mm + 6.0mm
17.0 " * 12.75 " - 6.0mm + 6.0mm
18.0 " * 13.5 " - 6.0mm + 6.0mm
19.0 " * 14.25 " - 6.0mm + 6.0mm
20.0 " * 15.0 " - 6.0mm + 6.0mm
Size: Height Starting From 2 Inches to 20 Inches ( Width will be as per the Height).
Thickness Available in: 2.5 mm, 4.0 mm and 6.00 mm ( Both Base and top layer will be of same thickness)
Colour: Natural MDF Wood Colour
Material: MDF Wood
Quantity: Pack of 1 base layer and 1 top layer as per your Preferred Size & Thickness.
We can Also Customize As per Your Requirements.
BZJDL10006
INR50Out of Stock
Popular Categories
120 g
Description of product
<...
Read More
Key Attributes
Country of originIndia
BrandNagashri Arts
Colourbrown
SizeA5
size21.5"*29"
SIZE4"*3"*3"
Net Quantity120 gram
Manufacturer or packer nameNagashri Arts
View full attributes
2.0 " * 1.5 " - 2.5mm + 2.5mm
3.0 " * 2.25 " - 2.5mm + 2.5mm
4.0 " * 3.0 " - 2.5mm + 2.5mm
5.0 " * 3.75 " - 2.5mm + 2.5mm
6.0 " * 4.5 " - 2.5mm + 2.5mm
7.0 " * 5.25 " - 2.5mm + 2.5mm
8.0 " * 6.0 " - 2.5mm + 2.5mm
9.0 " * 6.75 " - 2.5mm + 2.5mm
10.0 " * 7.5 " - 2.5mm + 2.5mm
12.0 " * 9.0 " - 2.5mm + 2.5mm
4.0 " * 3.0 " - 4.0mm + 4.0mm
5.0 " * 3.75 " - 4.0mm + 4.0mm
6.0 " * 4.5 " - 4.0mm + 4.0mm
7.0 " * 5.25 " - 4.0mm + 4.0mm
8.0 " * 6.0 " - 4.0mm + 4.0mm
9.0 " * 6.75 " - 4.0mm + 4.0mm
10.0 " * 7.5 " - 4.0mm + 4.0mm
12.0 " * 9.0 " - 4.0mm + 4.0mm
6.0 " * 4.5 " - 6.0mm + 6.0mm
7.0 " * 5.25 " - 6.0mm + 6.0mm
8.0 " * 6.0 " - 6.0mm + 6.0mm
9.0 " * 6.75 " - 6.0mm + 6.0mm
10.0 " * 7.5 " - 6.0mm + 6.0mm
12.0 " * 9.0 " - 6.0mm + 6.0mm
Material: MDF Wood
Country of originIndia
BrandNagashri Arts
Colourbrown
Materialwood
SizeA5
size21.5"*29"
Diametre4.50 mm
product codeS4-211
Diameterhalf inch
Size & Thickness20.0 " * 15.0 " - 6.0mm + 6.0mm
Thickness3mm
SIZE4"*3"*3"
Length30 mm
Net Quantity120 gram
Package Dimension25L x 25W x 0.5H cm