Wood Framed Mirror Bathroom & Living Room
Rajasthani Vintage Style Beautiful hand painted and Carved framed mirror bathroom...
Read MoreRajasthani Vintage Style Beautiful hand painted and Carved framed mirror bathroom...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Net Quantity | 10 unit |
| Product Dimensions | 63L x 6W x 100H cm |
| Manufacturer or packer name | BAANMATA INTERNATIONAL |
Rajasthani Vintage Style Beautiful hand painted and Carved framed mirror bathroom crafted by Indian skilled artisans. It contain brass work on inside edges. Add more grace to your ambience and beautify your living experience by this embossed brass wooden frame with mirror from BAANMATA INTERNATIONALe. It has wooden frame with mirror. This mirror will give a perfect classic-earthen look to your room. Extend the scope of wall decor with beautiful frame made from mango wood.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Common name | FURNITURE |
| Net Quantity | 10 unit |
| Model number | VM463 |
| Weight | 4500 g |
| Package Dimension | 67L x 12W x 105H cm |
| Product Dimensions | 63L x 6W x 100H cm |
| Manufacturer or packer name | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Manufacturer or packer address | 147 NEW KHATU SHAYAM MANDIR PAL VILLAGE JODHPUR 342463 |
| Manufacturing Date | Nov-23 |
| contact details consumer care | BAANMATA INTERNATIONAL, [email protected] |