- Design: Exquisite handcrafted embroidery adorned with colorful beads, tassels, cowrie shells, and intricate patterns.
- Material: Durable and eco-friendly fabric with high-quality fringe deta...
Be the first to review this product
Upload a Photo
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Net Quantity | 10 count |
| Product Dimensions | 31L x 8W x 21H cm |
| Manufacturer or packer name | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Common name | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Net Quantity | 10 count |
| Model number | VM159 |
| Weight | 200 g |
| Package Dimension | 20L x 20W x 20H cm |
| Product Dimensions | 31L x 8W x 21H cm |
| Manufacturer or packer name | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Manufacturer or packer address | 147 NEW KHATU SHAYAM MANDIR PAL VILLAGE JODHPUR 342159 |
| Manufacturing Date | Apr-25 |
| Instructions | WIPE CLEAN WITH SOFT CLOTHS, AVOID CHEMICAL CLEANERS |
| contact details consumer care | BAANMATA INTERNATIONAL, [email protected] |