Orange Hand Carved Wooden Frame for Wall
This Classy! Orange Rectagular frame is artistically handcrafted with antique carving. The wall frame is developed in solid wood with a distressed rustic finish. ...
Read MoreThis Classy! Orange Rectagular frame is artistically handcrafted with antique carving. The wall frame is developed in solid wood with a distressed rustic finish. ...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Net Quantity | 10 unit |
| Product Dimensions | 25L x 10W x 20H cm |
| Manufacturer or packer name | BAANMATA INTERNATIONAL |
This Classy! Orange Rectagular frame is artistically handcrafted with antique carving. The wall frame is developed in solid wood with a distressed rustic finish. It will charm your home wall with elegent touch. It would work great in living room, Garden, alcoves, hallways, and will look stunning if paired with more rustic vintage frames.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Common name | Furniture |
| Net Quantity | 10 unit |
| Model number | VM462 |
| Weight | 1500 g |
| Package Dimension | 30L x 15W x 25H cm |
| Product Dimensions | 25L x 10W x 20H cm |
| Manufacturer or packer name | BAANMATA INTERNATIONAL |
| Manufacturer or packer address | 147 NEW KHATU SHAYAM MANDIR PAL VILLAGE JODHPUR 342462 |
| Manufacturing Date | Oct-23 |
| contact details consumer care | BAANMATA INTERNATIONAL, [email protected] |