Royal Rumba By Ted Lapidus For Women, Eau De Toilette Spray, 100ml
Fragrance Profile:
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Ted Lapidus |
| Net Quantity | 100 millilitre |
| Product Dimensions | 14L x 10W x 6H cm |
| Manufacturer or packer name | AVS TRADERS |
Royal Rumba By Ted Lapidus For Women, Eau De Toilette Spray, 100ml
Fragrance Profile:
Top Notes: A vibrant blend of plum, peach, mirabelle, orange blossom, basil, bergamot, and raspberry.
Middle Notes: A floral bouquet featuring honey, marigold, carnation, tuberose, heliotrope, gardenia, jasmine, rose, magnolia, orchid, and lily-of-the-valley.
Base Notes: A warm and sensual foundation of leather, oakmoss, plum, ambergris, sandalwood, patchouli, musk, styrax, vanilla, tonka bean, and cedar.
Product Details:
Brand: Ted Lapidus
Product Type: Eau de Toilette Spray
Volume: 100 ml
Concentration: Eau de Toilette
Packaging: Comes in a 100 ml spray bottle, suitable for daily use.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Ted Lapidus |
| Common name | Perfume |
| Net Quantity | 100 millilitre |
| Expiry Date | 36 Months |
| Weight | 300 g |
| Package Dimension | 15L x 11W x 7H cm |
| Product Dimensions | 14L x 10W x 6H cm |
| Manufacturer or packer name | AVS TRADERS |
| Manufacturer or packer address | C 233/3 Hari Nagar New Delhi -110064 |
| Manufacturing Date | 2025 |
| contact details consumer care | AVS Traders, [email protected] |