Citrus plus dish wash liquid has been formulated with a strong lime fragrance that removes the food odours with ease. With its built-in enzymes - stubborn grease, stickiness and oil stains can be easily removed from the utensils.
Read MoreCitrus plus dish wash liquid has been formulated with a strong lime fragrance that removes the food odours with ease. With its built-in enzymes - stubborn grease, stickiness and oil stains can be easily removed from the utensils.
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| return window | 3 days |
| time to ship | 9 hours |
| contact details consumer care | Sabena,[email protected],7022508073 |
| manufacturer or packer name | Sabena |
| manufacturer or packer address | india |
| common or generic name of commodity | Sabena Citrus Plus Dish Wash Concentrate, 250 ml |
| net quantity or measure of commodity in pkg | 1 Qty |
| month year of manufacture packing import | NA |
| imported product country of origin | IN |
| nutritional info | Sabena Citrus Plus Dish Wash Concentrate, 250 ml |
| additives info | Sabena Citrus Plus Dish Wash Concentrate, 250 ml |
| brand owner FSSAI license no | Refer Product Image |
| other FSSAI license no | Refer Product Image |
| importer FSSAI license no | Refer Product Image |
| imported product country of origin | IN |