PRODUCT CONTAINS : Set of 6 handmade lotus shape Jhumka Hanging latkans Color: Pink, Each Hanging Size 4 X 8 Inches, Material : mdf & moti.
SUITABLE FOR : Perfect Decoration for Mandir, temple pooja room, and all festivals like Diwal...
Read MorePRODUCT CONTAINS : Set of 6 handmade lotus shape Jhumka Hanging latkans Color: Pink, Each Hanging Size 4 X 8 Inches, Material : mdf & moti.
SUITABLE FOR : Perfect Decoration for Mandir, temple pooja room, and all festivals like Diwal...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | R Mart |
| Colour | red |
| Net Quantity | 1 sets |
| Product Dimensions | 15L x 6W x 2H cm |
| Manufacturer or packer name | R Mart |
PRODUCT CONTAINS : Set of 6 handmade lotus shape Jhumka Hanging latkans Color: Pink, Each Hanging Size 4 X 8 Inches, Material : mdf & moti.
SUITABLE FOR : Perfect Decoration for Mandir, temple pooja room, and all festivals like Diwali, Dussehra, Navratri, Makar Sankranti, Durga Pooja, Rakshabandhan, Varahlaxmi vratam, Bhaidooj, Christmas, New Year, Karwachauth.
PERFECT DECOR FOR :- Diwali Decorations, Festival decoration, Traditional decoration items for functions, Housewarming, Navratra, Haldi Function, Mehandi Function, Wedding Function, Temple Decoration.
Ideal for:- diwali decoration items for home decor, diwali decor, decorative items for diwali, decoration items for diwali festival, home decor items for diwali, diwali home decoration items, diwali decoration for home, diwali decoration items for home, diwali home décor
Best For:- home decor items, decorative items for home, diwali decoration items, home decor, wall decor for living room, home decor items for living room, wall decor, wall hangings for home decoration, room decor items for bedroom, lighting for home decoration, wall decoration items for living room, candle holders for home decoration, home decoration items
| Country of origin | India |
|---|---|
| Material | wood |
| Brand | R Mart |
| Colour | red |
| Common name | Lotus Hangings for Decoration Toron |
| Net Quantity | 1 sets |
| Package Dimension | 10L x 10W x 5H cm |
| Product Dimensions | 15L x 6W x 2H cm |
| Manufacturer or packer name | R Mart |
| Manufacturer or packer address | WZ- A 132, 2ND FLOOR, GALI NO-13, KRISHNA PARK, TILAK NAGAR |
| Manufacturing Date | 09/2025 |
| contact details consumer care | R Mart, [email protected] |