Fine detergent has the extra power of blue speckle.unlike of ordinary powders,just a fistfull is enough to give your clothes amazing whiteness.
Fine detergent has the extra power of blue speckle.unlike of ordinary powders,just a fistfull is enough to give your clothes amazing whiteness.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Fine |
| Net Quantity | 1000 gram |
| Product Dimensions | 15L x 6W x 23H cm |
| Manufacturer or packer name | FINE SOAP INDUSTRIES |
Fine detergent has the extra power of blue speckle.unlike of ordinary powders,just a fistfull is enough to give your clothes amazing whiteness.
| Item Form | Powder |
| Brand | Generic |
| Number of Items | 1 |
| Specific Uses For Product | Color Safe, Stain Remover, Cleaning |
| Item Weight | 1000 Grams |
| Skin Type | All |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Fine |
| Common name | Detergent Powder |
| Net Quantity | 1000 gram |
| Expiry Date | 36 MONTHS |
| Weight | 1000 g |
| Package Dimension | 18L x 7W x 28H cm |
| Product Dimensions | 15L x 6W x 23H cm |
| Manufacturer or packer name | FINE SOAP INDUSTRIES |
| Manufacturer or packer address | AP 1/618,KOOTTAMPARA ,MAIN ROAD ,AMARAMBALAM,MALAPPURAM 679332 |
| Manufacturing Date | 01/2024 |
| contact details consumer care | FINE SOAP INDUSTRIES, [email protected] |