Figaro is committed to quality and health and thus its constantly evolving to offer consumers with superior quality olive oil. Figaro olive oil is an edible oil which is suitable for all types of cooking- sauteing, shallow frying.
Read MoreFigaro is committed to quality and health and thus its constantly evolving to offer consumers with superior quality olive oil. Figaro olive oil is an edible oil which is suitable for all types of cooking- sauteing, shallow frying.
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| return window | 3 days |
| time to ship | 9 hours |
| contact details consumer care | Figaro,[email protected],8073062701 |
| manufacturer or packer name | Figaro |
| manufacturer or packer address | india |
| common or generic name of commodity | Figaro Olive Oil, 200 ml Tin |
| net quantity or measure of commodity in pkg | 1 Qty |
| month year of manufacture packing import | NA |
| imported product country of origin | IN |
| nutritional info | Figaro Olive Oil, 200 ml Tin |
| additives info | Figaro Olive Oil, 200 ml Tin |
| brand owner FSSAI license no | Refer Product Image |
| other FSSAI license no | Refer Product Image |
| importer FSSAI license no | Refer Product Image |
| imported product country of origin | IN |