- The EcoTank 1100 offers an ultra-high page yield, with water resistant smudge-proof pigment ink and an integrated ink tank that ensures easy spill-free refilling. It promises to boost productivity, increase savings and simplify the entire...
| Country of origin | India |
|---|---|
| Warranty | 3 year |
| Model | EcoTank M1100 |
| Brand | Epson |
| Net Quantity | 1 piece |
| Manufacturer or packer name | EPSON PRECISION (PHILIPPINES) |
| Country of origin | India |
|---|---|
| Special Feature | Prints Like Mono Lasers, But At Much Lower Cost |
| Printer Speed | 15 ipm |
| Warranty | 3 year |
| Includes | 1. Printer 2. Power Cable 3. USB Cable 4. Ink Bottles (1 Set) 5. User Manual |
| Connectivity | USB |
| Height | 161 mm |
| Breadth | 267 mm |
| Length | 375 mm |
| Weight | 3.5 kg |
| Model | EcoTank M1100 |
| Brand | Epson |
| Printer Output | monochrome |
| Common name | Printer |
| Net Quantity | 1 piece |
| Package Dimension | 38L x 27W x 16H cm |
| Manufacturer or packer name | EPSON PRECISION (PHILIPPINES) |
| Manufacturer or packer address | EPSON PRECISION (PHILIPPINES), INC., SEPZ, Lima Technology Center,Lipa City, Batangas, The Philippines 4217 |
| Manufacturing Date | 08/2023 |
| contact details consumer care | Ratan & Company, [email protected] |