- Presenting cost-effective borderless A4 photo printing solutions perfectly suited for design drawing, stunning photos, and versatile media printing, with the Epson L8050 Superb Savings and Page Yield: High capacity integrated ink tanks an...
| Country of origin | Indonesia |
|---|---|
| Warranty | 1 year |
| Model | Epson EcoTank L8050 |
| Brand | Epson |
| Net Quantity | 1 piece |
| Manufacturer or packer name | EPSON PRECISION (PHILIPPINES) |
| Country of origin | Indonesia |
|---|---|
| Special Feature | Epson's Heat-Free Technology |
| Printer Speed | 8.0 ipm / 8.0 ipm |
| Printer Output | colour |
| Warranty | 1 year |
| Includes | . Printer 2. Power Cable 3. USB Cable 4. Ink Bottles (1 Set) 5. User Manual |
| Connectivity | wi-fi |
| Height | 150 mm |
| Breadth | 369 mm |
| Length | 403 mm |
| Weight | 6 Kgs |
| Model | Epson EcoTank L8050 |
| Brand | Epson |
| Common name | Printer |
| Net Quantity | 1 piece |
| Package Dimension | 36.9L x 40.3W x 15H cm |
| Manufacturer or packer name | EPSON PRECISION (PHILIPPINES) |
| Manufacturer or packer address | EPSON PRECISION (PHILIPPINES), INC., SEPZ, Lima Technology Center,Lipa City, Batangas, The Philippines 4217 |
| Manufacturing Date | 08/2023 |
| Importer name | Epson India Pvt ltd |
| Importer address | Epson India Pvt ltd, 12 th Floor, The Millenia, Tower A, No.1 Murphy Road, Ulsoor, Bangalore - 560008 |
| contact details consumer care | Ratan & Company, [email protected] |