A fully-equipped kitchen allows you to have fun while cooking and experiment with different cuisines. You can beat, toss, mix and whip the ingredients like a pro.Easy kitchen stool is made of teak wood whi...
Read MoreA fully-equipped kitchen allows you to have fun while cooking and experiment with different cuisines. You can beat, toss, mix and whip the ingredients like a pro.Easy kitchen stool is made of teak wood whi...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | teak |
| Brand | ETU |
| Size | Medium |
| Net Quantity | 1 unit |
| Product Dimensions | 45L x 39W x 50H cm |
| Manufacturer or packer name | Erumathanathu Wood Industries |
A fully-equipped kitchen allows you to have fun while cooking and experiment with different cuisines. You can beat, toss, mix and whip the ingredients like a pro.Easy kitchen stool is made of teak wood which includes coconut scraper,knife,chipser and features a sevanazhi.We offer premium quality and the best service. No matter what reason causes dissatisfaction, please reach out to us and we will be glad to assist you with the issue!
| Country of origin | India |
|---|---|
| Colour | teak |
| Material | wood |
| Brand | ETU |
| Size | Medium |
| Special Features | other |
| Weight | 3 kg |
| Common name | Wooden Kitchen Stool |
| Net Quantity | 1 unit |
| Weight | 3050 g |
| Package Dimension | 47L x 41W x 52H cm |
| Product Dimensions | 45L x 39W x 50H cm |
| Manufacturer or packer name | Erumathanathu Wood Industries |
| Manufacturer or packer address | Erumathanathu Wood Industries,Vannappuram, Kerala |
| Manufacturing Date | 12/2024 |
| contact details consumer care | Erumathanathu Wood Industry, [email protected] |